Grypa jelitowa – iść do pracy czy zostać w domu?

Rozpoznanie choroby jest pierwszy krokiem do jej wyleczenia. Jeśli wiemy z czym mamy do czynienia, możemy podjąć odpowiednie środki mające na celu zwalczenie dręczącego nas schorzenia. Jednym z najczęstszych zachorowań jest grypa jelitowa. Czy w przypadku grypy jelitowej powinniśmy iść do pracy czy może zostać w domu?

Grypa jelitowa - iść do pracy czy zostać w domu?

Nie ryzykuj wystąpieniem powikłań

W przypadku mniej dokuczliwych dolegliwości, takich jak lekkie przeziębienie, możemy leczyć się domowymi sposobami. Jeśli jednak okazują się one niedostateczne, należy natychmiast skierować się do lekarza który udzieli nam profesjonalnej pomocy. Nie należy się bać ani odkładać takiej wizyty, ponieważ nasze zdrowie jest bardzo ważne i nie warto ryzykować powikłań ani dalszego rozwoju choroby, która bardzo często może mieć łagodne i z pozoru „niewinne” objawy. Okazać się może że nasza ocena sytuacji była błędna, a kontynuując niewłaściwe leczenie możemy wyrządzić sobie więcej szkody niż pożytku.

Grypa jelitowa – jak się jej pozbyć?

W przypadku chorób, które zwykle nie powodują dalszych powikłań, takich jak nieprzyjemna, choć na szczęście niegroźna dla życia grypa jelitowa, powinno wystarczyć przestrzeganie bardzo restrykcyjnie zasad higieny, uzupełnianie płynów i nie narażania się na niekorzystne warunki pogodowe, które mogą osłabić naszą odporność. Wspomagać możemy się różnorakimi witaminami w tabletkach doustnych lub rozpuszczanych w wodzie, ale należy przy tym dokładnie czytać ulotki i wiedzieć co może nam w konkretnej sytuacji pomóc, można bowiem „przesadzić” i zatruć się zbyt dużą dawką – nawet jeśli mówimy o witaminach.

Iść na zwolnienie chorobowe czy nie?

Choroby często zmuszają nas do zrezygnowania z przychodzenia do pracy. W takim wypadku nie należy czuć się źle biorąc zwolnienie chorobowe. Prawda jest taka, że tylko w ten sposób możemy w pełni wrócić do zdrowia. Warto wiedzieć, że nawet kiedy objawy choroby przestaną się pojawiać, nie oznacza to że na sto procent ją zwalczyliśmy.

Czasem wirus pozostaje w naszym organizmie i czyni dalsze szkody, które choć mniej dotkliwe niż w momencie faktycznej choroby, osłabiają nasz organizm. Właśnie dlatego tak ważne jest zasięganie pomocy lekarskiej kiedy tylko mamy jakiekolwiek wątpliwości i przestrzeganie zaleceń doktora. Grypa jelitowa nie jest tu wyjątkiem. Lekarz posiada rozległą wiedzę na temat zdrowia i na pewno trafniej niż my zdiagnozuje chorobę. Dodatkowo zaleci nam stosowanie adekwatnych do schorzenia leków, a także środków mających na celu wzmocnienie organizmu.

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. Tomasz pisze:

    grypa żołądkowa to chyba najgorsze co nam się może zdarzyć gdy jesteśmy w pracy 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *