Leczenie wypadania włosów – jak skutecznie wyleczyć tę przypadłość?

Leczenie wypadania włosów to zazwyczaj proces długotrwały. Jeżeli od dłuższego czasu masz problem z wypadającymi włosami i nic Ci nie pomaga, warto zasięgnąć porady dermatologa oraz endokrynologa. Wypadanie włosów może mieć podłoże hormonalne, dlatego lekarz zaleci badania. Jeżeli jednak i ta metoda zawiedzie, najlepiej odwiedzić trychologa. Jest to lekarz, który zajmuje się problemami związanymi ze skórą głowy i włosami.

Leczenie wypadania włosów - jak skutecznie wyleczyć tę przypadłość?

Jak można leczyć wypadanie włosów?

W dzisiejszych czasach medycyna jest na tyle rozwinięta, że nawet łysieniu można częściowo zaradzić. Łysienie dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Do medycznych sposobów na wypadanie włosów można zaliczyć między innymi: biopsję skóry głowy, antyandrogeny, leki na wypadanie włosów i łysienie, sulfasalazynę, mezoterapię, laseroterapię, czy chirurgiczny przeszczep włosów.


Sprawdź: Bruksizm – objawy, leczenie, zapobieganie

Biopsja skóry głowy

To badanie dzięki któremu można określić rodzaj łysienia u kobiet i mężczyzn. Badanie trwa około pół godziny, a wyniki można dostać po około dwóch tygodniach.

Leki na wypadanie włosów oraz łysienie

W aptekach możemy dostać mnóstwo suplementów na wypadanie włosów. Jeżeli jednak lekarz stwierdził u nas łysienie androgenowe, to dostaniemy od niego specjalne leki, do których zaliczamy na przykład Loxon 2%.

Antyadrogeny

Są to specjalne preparaty, które będą blokowały działanie androgenów, czyli hormonów, które są odpowiedzialne za łysienie androgenowe. Zawierają one między innymi: progesteron, spironolakton, flutamid, finasteryd, cymetydynę, cyproteron. Aby zobaczyć rezultaty, leki trzeba stosować przez dłuższy okres czasu, przynajmniej przez kilka miesięcy. Trzeba będzie stosować je już cały czas, ponieważ gdy odłożymy je na jakiś czas, problem łysienia wróci.

Sulfasalazyna

Jest to pochodna kwasu aminosalicylowego. Lek ten stosuje się w leczeniu zaburzeń autoimmunologicznych. Stosuje się go w łysieniu plackowatym. Jednym pacjentom pomaga, a u innych następuję nasilenie objawów łysienia.

Mezoterapia

Tą nieinwazyjną metodą leczy się początkowe fazy łysienia. Dzięki mezoterapii możemy pobudzić wzrost naszych włosów oraz je zagęścić.

Leczenie wypadania włosów – podsumowanie

Aby rozpocząć leczenie wypadania włosów, należy najpierw znaleźć jego przyczynę. Czy ma ono podłoże hormonalne, czy może inne. Dopiero wtedy leczenie będzie skuteczne.


Sprawdź: Grypa jelitowa – iść do pracy czy zostać w domu?

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *