Picie wody w trakcie upałów – zadbaj o swój organizm!

W ostatnim czasie pogoda nieustannie się zmienia. Tym samym zacierają się granice pomiędzy porami roku i najczęściej w naszym kraju jest albo bardzo zimno lub też upalnie. To właśnie upały w ostatnich dniach wszystkim dają się we znaki. Pomimo tego, że możemy w końcu po długiej zimie cieszyć się słońcem i ciepłem, powinniśmy pamiętać o tym, że upały mogą stać się dla nas bardzo niebezpieczne. Zatem w jaki sposób je przetrwać?

butelka wody mineralnej

Odpowiednie nawodnienie organizmu

Zdecydowanie powinniśmy pamiętać o tym, że właściwe nawodnienie naszego organizmu jest bardzo istotne. Tylko dzięki temu wszystkie narządy w naszym ciele będą pracowały prawidłowo, a my tym samym będziemy się doskonale czuć. W szczególności jest istotne, aby wypijać 1,5 litra wody codziennie, niezależnie od temperatury za oknem. Jednak właściwe nawodnienie organizmu podczas upałów jest w szczególności bardzo ważne. Zatem co nam może grozić, jeżeli picie wody nie będzie systematyczne?

Picie wody podczas upałów

Tak jak wcześniej wspomniano, bardzo ważne jest systematyczne picie wody. Jak zaleca wielu specjalistów,podczas upałów powinniśmy pić więcej o litr wody, niż pijemy normalnie. W szczególności na szybkie odwodnienie narażone są małe dzieci, a także osoby starsze. To właśnie ta grupa bardzo ciężko przechodzi upały.

Warto wiedzieć, że nie powinniśmy wypijać dużej ilości wody na raz. Nie tylko nie nawodni naszego organizmu odpowiednio, ale także możemy mieć nawet zatrucie wodne. Polega ono na zbyt dużej ilości wody w naszym organizmie, który może w krótkim czasie prowadzić do zaburzeń elektrolitowych. Jeżeli wspomniane zatrucie wodne będzie bardzo poważne, może dojść nawet do zgonu.

Picie wody powinno być przeprowadzone małymi krokami. Warto brać małe łyki wody, jednak należy robić to systematycznie. Dzięki temu nie grozi nam żadne odwonienie. Powinniśmy pamiętać także o tym, że skutki odwodnienia mogą być bardzo poważne. Zaliczamy do nich między innymi osłabienie oraz brak sił, a także biegunkę lub też wymioty. Uszkodzeniu mogą ulec także nasze organy wewnętrzne, dlatego w przypadku odwodnienia należy jak najszybciej udać się do szpitala.

Podsumowanie

Warto pamiętać, iż nawet jeżeli nie czujemy pragnienia podczas upałów, powinniśmy zdecydować się na systematyczne picie wody. Jest to bardzo istotne, aby pamiętać o tym i systematycznie nawadniać nasz organizm, ponieważ w przeciwnym razie może okazać się, że się odwodnimy. Może to być dla nas bardzo poważne w skutkach, a nawet doprowadzić do konieczności hospitalizacji. Konsekwencje w szczególności długotrwałego odwonienia mogą być dla nas bardzo poważne.

 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *