Smukła sylwetka w 5 krokach – zacznij już dziś!

Marzy Ci się poprawa figury i samopoczucia? Najtrudniej jest zacząć! W dzisiejszym artykule podpowiemy pięć prostych wskazówek, które pomogą Ci wysmuklić sylwetkę i poprawić swoje samopoczucie. Zacznij stosować je już dziś!

smukła sylwetka

1. Ruch to podstawa

Jeśli uprawianie sportu nigdy nie było Twoją pasją, nie staniesz się od razu zapalonym biegaczem czy mistrzem siłowni. Mówi się nawet, że rozpoczynanie swojej przygody ze sportem od biegania, może przynieść niepożądane skutki. Bieganie to bardzo wymagający sport, obciążający stawy i mięśnie, dlatego trzeba wiedzieć jak prawidłowo biegać. Zacznij od wchodzenia po schodach, zamiast korzystania z windy. Przesiądź się na rower, jeśli możesz sobie na to pozwolić – dojeżdżaj na rowerze do pracy, na zakupy. Dwa przystanki autobusem? Idź pieszo! W weekendy staraj się aktywnie wypoczywać. Wycieczki rowerowe za miasto, długie spacery po lesie. W ten sposób wyrobisz sobie kondycję i przygotujesz organizm do cięższych ćwiczeń.

2. Odpowiednie odżywianie

Wcale nie musisz przechodzić na ścisłą dietę, przynajmniej nie od razu. Zacznij przyzwyczajać siebie i swój organizm do nowych nawyków stopniowo. Na początek wyklucz ze swojej diety wszystkie skrajnie nie zdrowe produkty – fast foody, słodycze, słodzone gazowane napoje. Następnym krokiem niech będzie wykluczenie białego pieczywa i tłustych smażonych mięs. Zwiększaj porcje warzyw, gotuj na parze, unikaj smażenia na oleju. Postaraj się też ograniczyć alkohol.

Pij przynajmniej 2 litry wody dziennie, dobry wpływ na organizm ma także zielona herbata czy mięta.

3. Regularność i konsekwencja

Nawet takie niepozorne zmiany wymagają systematyczności i konsekwencji w stosowaniu. Ponadto regularność powinna objawiać się też w spożywaniu posiłków czy śnie. Tego typu „rygor” znacznie ułatwia dążenie do zdrowej i smukłej sylwetki.

4. Domowe SPA – peelingi i nie tylko

Zrób sobie domowe SPA. Nie musisz nawet wydawać pieniędzy na specjalne kosmetyki – większość z nich masz pewnie w swojej kuchni. Na cellulit i pobudzenie krążenia świetnie sprawdza się peeling z kawy, soli czy cukru. Aby nadać swojemu ciału gładkość i miękkość możesz też zastosować masaż olejkiem – począwszy od oleju kokosowego, przez malinowy, migdałowy i wiele wiele innych.

5. Dobre nastawienie

Bez tego ani rusz! I chociaż może wydaje Ci się to niepoważne, to bardzo ciężko będzie o jakiekolwiek efekty, jeśli się dobrze nie nastawisz. Zmuszanie się, oszukiwanie samego siebie – to najgorsze co może być. Nastaw się pozytywnie, motywuj się, ciesz się tym, że zmieniasz nawyki na lepsze. Nie tylko dla lepszego wyglądu, ale też dla zdrowia!

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *