Wybielanie zębów u dentysty – co warto o tym wiedzieć?

Wybielanie zębów to zabieg estetyczny, który w ostatnich latach cieszy się ogromną popularnością. Najlepszymi i najbezpieczniejszymi metodami wybielania są te wykonywane w gabinecie stomatologicznym. W dzisiejszym artykule przedstawimy dostępne możliwości oraz ich ceny i specyfikę. 

wybielanie zębów

Stomatologia oferuje różne sposoby na poprawę estetyki zębów. Wśród nich można wyróżnić licówki, korony czy właśnie wybielanie zębów. Pacjenci chętnie korzystają z tych metod. Do powstawania przebarwień na zębach przyczyniają się uciążliwe nawyki dzisiejszych czasów, czyli głównie kawa i papierosy. Ponadto czerwone wino czy herbata także powodują silne przebarwienia na zębach.

Wybielanie zębów lampą Beyond

Jest to profesjonalny zabieg, wykonywany specjalistyczną lampą emitującą niebieskie światło wysokiej częstotliwości. Zęby pacjenta pokrywane są żelem wybielającym, a następnie żel aktywowany jest poprzez naświetlanie lampą. Zabieg ten trwa ok. 60 minut i jest bezbolesny. Wybielanie zębów tą metodą pozwala na uzyskanie efektu zębów bielszych od 5 do nawet 14 tonów w zależności od pierwotnego stanu zębów. Czas przez jaki utrzymuje się efekt, zależy od stylu życia pacjenta (od tego czy pali papierosy, jak dużo pije kawy czy herbaty), jest to od kilku miesięcy do nawet kilku lat. Sam zabieg jest całkowicie bezbolesny. Pacjent może jedynie odczuwać nadwrażliwość zębów do ok. 24 godzin po zabiegu. Wybielanie lampą Beyodnd jest całkowicie bezpieczne dla pacjenta i nie niszcz jego zębów. Cena wybielania lampą Beyond to koszt od 1000 do 1700 zł. Przez ok. 48 godzin po zabiegu pacjent musi stosować „białą dietę”, a co za tym idzie ograniczyć spożywanie pokarmów, które mogą zabarwić szkliwo.

Wybielanie zębów metodą nakładkową

Jest to również profesjonalna metoda wybielania, z tą różnicą, że pacjent sam proces wybielania przeprowadza samodzielnie w domu. Aby rozpocząć wybielanie zębów tą metodą, pacjent musi udać się na wizytę do dentysty w celu wykonania wycisków. Na ich podstawie tworzone są indywidualnie dopasowane do zębów pacjenta nakładki. Pacjent otrzymuje je wraz ze specjalnym żelem oraz instrukcją jak powinno przebiegać wybielanie. Nakładki stosowane są na noc przez okres kilkunastu dni, w zależności od zaleceń lekarza. Przy tej metodzie pacjent musi stosować „białą dietę” przez cały okres wybielania zębów oraz kilka dni po ostatniej sesji. Koszt wybielania zębów metodą nakładkową to ok. 500 zł w zależności od miasta.


Sprawdź wybielanie zębów w Centrum Stomatologicznym ATRIA na Śląsku!

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *